JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Sektor PV nadal rozwija się prężnie. Premiera raportu IEO „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024”

Polska zajmuje 4. miejsce na świecie pod względem mocy zainstalowanej PV na jednego mieszkańca. W 2023 roku moc zainstalowana PV wzrosła o 4,6 GW, osiągając łącznie na koniec pierwszego kwartału br. 17,73 GW. Największy przyrost mocy PV nastąpił w farmach powyżej 1 MW, wyhamował natomiast wzrost w segmencie mikroinstalacji.

Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) 12 czerwca br. opublikował XII edycję cenionego w sektorze energetyki odnawialnej raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024”. Raport stanowi kompletne podsumowanie stanu branży i trendów na rynku fotowoltaiki w Polsce.  Z okazji premiery raportu, w siedzibie Centrum Prasowego PAP odbyła się konferencja prasowa połączona z dyskusją ekspertów. W branżowym panelu udział wzięli partnerzy raportu. Gościem honorowym konferencji i panelu był wiceminister Klimatu i Środowiska, przewodniczący Rady Koordynacyjnej ds. Rozwoju Sektora Fotowoltaiki, Miłosz Motyka.

Raport „Rynek fotowoltaiki w Polsce” jest dostępny do pobrania na stronie IEO:  https://ieo.pl/raport-rynek-fotowoltaiki-w-polsce-2024

Odsłony: 79