Projekt - ADELANTE

naklowek Adelante kolor 800

 

 

Termin szkoleń:          Edycja II: Zjazd pierwszy 22-24 maja 2015 Zjazd drugi: 29-30 maja 2015

 

Miejsce szkoleń:          Hotel Splendor Siedliska 495 (k. Rzeszowa)

 

Przedsiębiorco!

Szukasz pomysłów na rozwój swojego biznesu?

Chciałbyś wejść na rynki zagraniczne?

Potrzebujesz dofinansowania rozwoju Twojej firmy?

A może poszukujesz sposobów skutecznego wypromowania oferty?

Jeśli tak, to masz szansę skorzystać z wyjątkowej oferty właśnie dla Ciebie i Twojej firmy!

Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, Stowarzyszenie Podkarpacka Ekoenergetyka wraz z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Andaluzyjskim Klastrem Energii Odnawialnej mają przyjemność zaprosić Państwa na całkowicie bezpłatny 40-to godzinny cykl, profesjonalnych szkoleń wprowadzających Twój biznes w aktualną tematykę SMART CITY i powiązane z projektem Inteligentne Ekoosiedle 2020.

Cykl szkoleń obejmie cztery moduły tematyczne:

  • Zarządzanie strategiczne OZE – obejmujący m.in. zagadnienia dotyczące: anatomii miast inteligentnych i rozwoju, miejsce i rola MMSP w Smart City,
  • Internacjonalizacja i konsorcja eksportowe – podczas którego dokonasz diagnozy potencjału eksportowego swojego biznesu, poznasz kluczowe czynniki sukcesu ekspansji firm, a także przygotujesz się na ewentualne zagrożenia związane z internacjonalizacją,
  • Międzynarodowe źródła finansowania – dowiesz się m.in. tego, jakie są dostępne oraz planowane źródła finansowania w latach 2014-2020, umożliwiające rozwój w obszarze ekoenergetyki i inteligentnych ekoinnowacji oraz dopasujesz najlepszy sposób dofinansowania własnego biznesu,
  • Marketing, branding i packaging – poznasz trendy i działania marketingowe wspierające rozwój nowych produktów i usług, a także dowiesz się, w jaki sposób skutecznie przygotować i zrealizować plan marketingowy Twojego przedsięwzięcia.

Na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają certyfikat "Smart City Ready"

Szkolenia zorganizowane będą w ramach projektu „Adelante” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1. Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1.

Dlaczego warto?

  • Szkolenia są całkowicie bezpłatne, współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i rozliczane na zasadzie pomocy de minimis,
  • Szkolenia z każdego modułu odbywać będą się w małych (10-o osobowych) grupach i przeznaczone są dla kadr zarządzających i pracowników MMSP z województwa podkarpackiego,
  • Cykl szkoleniowy obejmuje 40 godzin dydaktycznych tj. 5 dni po 8 godzin (10 godzin na każdy moduł tematyczny) i zostaną przeprowadzone w okresie od kwietnia do maja 2015 r. w trybie weekendowym (dwa weekendy: piątek-niedziela, oraz sobota-niedziela),
  • Uczestnicy otrzymują w ramach pakietu bezpłatny catering, materiały szkoleniowe oraz nocleg (dla osób spoza Rzeszowa),
  • Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu,
  • Osoby zakwalifikowane na szkolenie dostaną szczegółową informację nt. harmonogramu oraz miejsca szkolenia.

O zakwalifikowaniu na cykl bezpłatnych szkoleń decyduje kolejność zgłoszeń i spełnienie kryteriów.

Nie czekaj, sprawdź, czy możesz skorzystać z oferty.

Liczba miejsc jest ograniczona!

Zapraszamy!

>>>Formularz zgłoszeniowy<<<

·

28 listopada 2014 r. w Łańcucie odbyły się drugie warsztaty partycypacyjne w ramach działań wynikających z realizacji międzynarodowego projektu „Adelante”.

W spotkaniu uczestniczyli:
Prezes Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej dr Grzegorz Wisz,
Mgr Katarzyna Jarosz reprezentująca RARR
Dr Małgorzata Lechwar –Wiceprezes Zarządu PKEO
Michał Tabisz (zastępcą dyrektora Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Marszałkowskim)
Prorektor ds. Rozwoju i Polityki Finansowej dr hab. inż. Czesława Puchalskiego prof. UR),
Przedstawiciele klastra AEI APREAN energINNOVACION z Hiszpanii na czele z Sekretarzem Generalnym Carlosem Rojo Jimenez
oraz przedsiębiorcy biorący udział w realizacji projektu.

Zgodnie z przyjętymi wytycznymi ma powstać w najbliższej przyszłości system transportu niezależny od ruchu kołowego. Michał Tabisz (zastępcą dyrektora Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Marszałkowskim) w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, przekazał pismo do szefowej rządu Hiszpanii. W piśmie podkreślono chęć nawiązania wzajemnej współpracy także w obszarze pozyskiwania środków finansowych, w ramach programu Horyzont 2020.
„Most innowacji Rzeszów-Malaga” to porozumienie zawarte między Uniwersytetem Rzeszowskim (reprezentowanym przez Prorektora ds. Rozwoju i Polityki Finansowej dra hab. inż. Czesława Puchalskiego prof. UR), klastrem AEI APREAN energINNOVACION z Hiszpanii (reprezentowanym przez Sekretarza Generalnego Carlosa Rojo Jimenez) oraz Podkarpackim Klastrem Energii Odnawialnej (reprezentowanym przez Prezesa dra Grzegorza Wisza).

REKRUTACJA - DRUGIE WARSZTATY PARTYCYPACYJNE W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU - ADELANE

adelante 2       

Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej - Stowarzyszenie Podkarpacka Ekoenergetyka, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz AEI energINNOVACIÓN (Andaluzyjski Klaster Energii Odnawialnej) z Hiszpanii mają zaszczyt zaprosić przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży ekoenergetyki i pokrewnych,  prowadzących działalność gospodarczą na terenie woj. podkarpackiego do bezpłatnego udziału w drugich warsztatach partycypacyjnych (WP 2) organizowanych w ramach projektu ponadnarodowego ADELANTE.

Tematyka warsztatów związana będzie z projektem Inteligentnego Ekoosiedla 2020

Warsztaty  odbędą się w Łańcucie, w dniu 28 listopada 2014 roku. Szczegółowy program wkrótce. Liczba miejsc ograniczona.

Na zakończenie projektu firmy uczestniczące otrzymają certyfikat "Smart City Ready"


  >>Kliknij - wypełnij formularz zgłoszeniowy warsztaty ADELANTE<<


 


ADELANTE WP1 000W ramach działań wynikających z realizacji międzynarodowego projektu „Adelante”, 10 października 2014 r. w siedzibie Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej oraz  gościnnie w Sali Rady Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowano pierwsze warsztaty partycypacyjne, których celem było zaprezentowanie założeń projektu, a także wymiana doświadczeń na temat odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju branży ekoenergetycznej Hiszpanii, będącej światowym liderem rynku OZE. Warsztaty partycypacyjne były także szansą do nawiązania kontaktów pomiędzy mikro, małymi i średnimi firmami z terenu województwa podkarpackiego, dla których branża OZE stanowi element działalności, a także uświadamiają sobie konieczność wdrażania OZE w odniesieniu do światowych standardów energetycznyh. Projekt „Adelante” realizuje konsorcjum, w skład którego wchodzą: Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej – Stowarzyszenie Podkarpacka Ekoenergetyka, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z AEI energINNOVACIÓN (Andaluzyjski Klaster Energii Odnawialnej) z Hiszpanii.

adelante naglowek

INFORMACJE O PROJEKCIE ADELANTE


Celem projektu jest zwiększenie potencjału adaptacyjnego i konkurencyjnego mikro, małych i średnich przedsiębiorstw  (MMŚP) branży ekeoenrgetycznej zlokalizowanych w woj. podkarpackim. W ramach projektu przedsiębiorstwa, kadry  zarządzające i pracownicy zostaną objęci wsparciem o charakterze szkoleniowym i doradczym z zakresu strategii rozwoju, zarządzania i internacjonalizacji.

Projekt zakłada udział 80 osób  oraz 20 MMŚP w ramach 2 edycji

Projekt realizowany w ramach Priorytetu VIII POKL, Działanie 8.1, Poddziałanie 8.1.1 w terminie 30.06.2014 -30.06.2015

Projekt objęty jest pomocą de minimis

WARUNKI UDZIAŁU W PROJEKCIE